Haber

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Apa Kamp Alanında İncelemelerde Bulundu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Çumra’daki Apa Kamp Alanı’nda incelemelerde bulundu.

Çumra Belediye Başkanı Recep Candan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen incelemelerde kamp alanının fiziki durumu, tesisleri ve olanakları değerlendirildi. spor Alanlarla ilgili detaylı bir değerlendirme yapan Önder Altay, öğrencilerin konforunu ve eğitim olanaklarını maksimuma çıkardıklarını söyledi. Kamp alanının gençlere sunduğu imkanları artırarak onların sosyal, kültürel ve sportif alanlarda daha donanımlı bireyler olmalarına katkı sağladığını belirten Lider Altay, “Selçuk Üniversitesi ile yaptığımız protokol ile kullandığımız kamp alanını Bilgehane ve Lise Medeniyet Akademisi öğrencilerimizin sosyal ve sportif faaliyetlerini destekleyen önemli bir merkez haline geldi. “34 bin 500 metrekare alana sahip olan Çumra Apa Kamp Alanı sadece yaz aylarında değil, etkin bir şekilde kullanılacak, ama yıl boyunca. Öğrencilerimiz için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da onlar için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Selçuk Üniversitesi işbirliğiyle; Çumra Apa Kamp Alanı’nda hafta sonları özellikle Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademisi (LİMA) ve Bilgehane öğrencilerine yönelik doğa kampları, aile kampları ve izcilik kampları düzenleniyor. -KONYA

habersaphane.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu