Haber

Altınokta Görme Engelliler Derneği Filistin Büyükelçisini ziyaret etti

Altınokta Görme Engelliler Derneği, Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa’yı ziyaret etti.

Altınokta Görme Engelliler Derneği üyeleri, Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa’yı ziyaret etti. Büyükelçi Faed Mustafa, dernek başkanı Fermani Kurtel ve üyelerle yaptığı görüşmede, İsrail ile Filistin arasındaki sorunların siyasi olarak çözülmesi gerektiğini vurgulayarak, “Eğer bu tür savaşlarla bizi böleceklerini, bizi dinden uzaklaştıracaklarını sanıyorlarsa” dedi. Çünkü yanılıyorlar. Güven ve huzur içinde yaşamak bizim hakkımızdır. Mesajımız her zaman budur.” “Barışı ve sevgiyi temsil ediyor” dedi.

“Türkiye’yi duruşundan dolayı kutluyoruz”

Büyükelçi Mustafa, İsrail ve destekçilerinin kendilerini mazlum göstermek için yalan söylediğini belirterek, şunları söyledi:

“Maalesef bazı ülkelerde çelişkili tutumlar var, hukuka farklı davranıyorlar. Onların karşısında mazlum biziz. Evleri, okulları, hastaneleri bombalıyorlar, bölge halkını sudan, elektrikten ve her türlü yardımdan mahrum bırakıyorlar. Ne yazık ki, Birçok ülke buna göz yumuyor ve buna son verilmesi gerekiyor” dedi. Türkiye’yi bu tutumundan dolayı tebrik ediyoruz. Filistin halkı olarak dimdik duracağız, sabırlı olacağız ve davamıza devam edeceğiz.” – ANKARA

haberhafik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu